X
Vyhledávání

Musekinin Kanchou Tylor

TV série | 1993 | Epizody: 26x24 min | Počet speciálů: 4

Justy Ueki Tylor se do armády přihlásil proto, aby měl co nejpohodlnější život. Jenže krátce potom, co se nechá naverbovat, vypukne válka s Raalgonskou říší. Tylor neuvěřitelnou náhodou zachrání stárnoucího generála, za tento čin ho povýší a je mu svěřeno velení lodi Soyokaze, konečně se stává titulním Nezodpovědným kapitánem Tylorem. Tylor, ač dobrovolník, nemá pro vojenský život povahu. Odmítá vydávat rozkazy, střílet a nejraději by byl, kdyby na lodi prostě byla legrace a zábava. Jeho patologické pohodářství pěkně leze na nervy sympatické, leč poněkud upjaté, důstojnici Yuriko Star. Ta by ráda viděla na lodi disciplínu a výkonnost. Jenže Soyokaze není jen starý vrak, je to také loď, kam se posílá za trest. Posádka je plná vzpurných elementů, lodní doktor je ožrala a tak dále. Časem se však ukáže, že pro takovouhle posádku je Tylor se svým trošičku Švejkovským přístupem pravým požehnáním. A navzdory mnoha vadám má Tylor přeci jen jednu výbornou velitelskou vlastnost, neuvěřitelné štěstí.

Tento seriál nám ukazuje válku trochu jinak než skrze hrdinství a utrpení. Válka i když je hrozná, může být někdy i docela směšná a při tom všem stále dost smutná. Válka dokonce může být i docela fajn, ale musí se vést tak, že to vypadá, že se nevede. Celý seriál lze považovat za veselý hold pacifismu.

Jedná se o jedno ze starších děl režiséra Kôichi Mashima, kterého čeští otaku znají hlavně jako tvůrce seriálů Noir, .hack//SIGN či Madlax. Oproti těmto pozdějším dílům v Tylorovi Mashimo dokazuje, že vážná témata umí zprostředkovat i nevážně. (CSFD)

Originální název: Musekinin Kanchou Tylor
Znakový název: 無責任艦長タイラー
Anglický název: Irresponsible Captain Tylor
Alternativní název: Musekinin Kanchō Tylor
Datum vydání: 25. 1. 1993 - 19. 7. 1993
Celkový čas: 624 minut
Dohromady zobrazeno: 12165
Tento týden zobrazeno: 18
Tento měsíc zobrazeno: 352
Žánry: Dobrodružné, Harém, Komedie, Ozbrojené složky, Parodie, Sci-fi, Vesmír