X
Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Nezadávajte adresy z Azet.sk nebo od Microsoftu (např. Outlook a Hotmail), komunikace s Akihabarou je onou společností blokována.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3

Citovat
Ahoj všichni,
zase tu máme Vánoce a to znamená, že už je to zhruba rok a půl, co jsme začali aktivně pracovat na V3.

Máme za sebou obrovské množství práce a spousta nás jí ještě čeká, ale dneska uděláme další významný krok. Loni jsme vám k Vánocům darovali snímek statické kostry rozcestníku V3, letos půjdeme výrazně dál. S velkou radostí můžu oznámit, že s okamžitou platností spouštíme veřejnou Alfu V3.

Všechny vás ale prosím, abyste brali na vědomí, že se opravdu jedná o Alfu. To znamená, že spousta věcí není dodělaných. Rovnou také upozorňuji, že V3 aktuálně používá vlastní databázi, ale kopíruje obsah V2. Funguje to tak, že jednou za čas (obvykle jednou denně) se veškerý obsah V3 smaže a nahradí se obsahem z V2. Proto si bohužel třeba animelist budete muset stále upravovat na V2, protože ve V3 by se tyto úpravy brzy smazaly. Další údaje můžete najít v Informacích na V3.

Na závěr ještě dodám, že doufáme, že vám náš letošní dárek udělá radost a V3 se vám bude líbit.🙂 Samozřejmě budeme rádi, když si ji projdete a napíšete nám svůj názor.😉 To by ode mě bylo asi všechno. Takže už bez dalšího zdržování, tady je odkaz:

Alfa V3

Veselé a klidné Vánoce,
Aki tým
Citovat
Vypadá strašně. Kéž by k upgradu na V3 nikdy nedošlo. V2 mi bude chybět.
Citovat
Je mi jasné, že za je za tím spousta práce ve volném čase, ale nemohu si pomoct a silně mi to připomíná "vyblité" stránky konata.cz 😮 Třeba si rychle zvykneme. 😉 Hlavně jde o to, aby Aki jela dál.
Citovat
Mrzí mě, že se vám nový vzhled nelíbí. Myslíme si ale, že se našemu designérovi podařilo udělat jednoduchý a moderní design. Co se barev týče, můžete si po přihlášení v menu uživatele přepnout barevný režim na tmavý, nebo si barvy upravit přímo v nastavení uživatele.
Citovat
No pokud chce někdo srovnání tak zde:
anidb.net
shikimori.one
myanimelist.net
animenewsnetwork.com
Jsem přesvěčený, že Aki nevychází nejhůř😉
Citovat
Kazdymu vyhovuje jiny vzhled, ale na kazdy se da zvyknout.
Anidb ma moc tabulek, moc nastavovani, stary vzhled mi nevadi
Mal mi nejak nesedl, nevyuzivam
Aki byla celkem v poho, takova prehledna, bez zbytecnosti
na ostatni nechodim.
Citovat
Mrzí mě, že se vám nový vzhled nelíbí. Myslíme si ale, že se našemu designérovi podařilo udělat jednoduchý a moderní design. Co se barev týče, můžete si po přihlášení v menu uživatele přepnout barevný režim na tmavý, nebo si barvy upravit přímo v nastavení uživatele.

ono to předělávání do "moderního" designu je poslední léta v módě, ale nějak si nevybavuji web, který by po podobné modernizaci zůstal uživatelsky na podobné úrovni. ať už třeba kdysi dávno last.fm, které modernizací vzhledu v podstatě zabili, nebo zmiňovaná konata.cz, kam díky novému vzhledu také už nechodím..

nicméně se tím negativním hodnocením vzhledu nenechte odradit. je mi jasné, že naprostou většinu práce, kterou na V3 odvádíte, normální uživatelé nevidí.

a jedna věc na zvážení - i když nevím, jestli to je u V3 proveditelné - možná spíš než nastavování barev, tmavého režimu, atd.. by stačila jen možnost custom css souboru. takže kdokoliv by kdykoliv mohl udělat zcela nový vzhled.

----------------------------------------------

edit: zdá se mi to, nebo se něco změnilo v zalamování textu? myslím, že dřív fórum nezalamovalo uprostřed slova, jako teď..
Citovat
Pokud srovnám V2 (akihabara.cz) a V3 (akiba.cz), tak V3 se mi zatím líbí.
Ale když porovnám anime.akihabara.cz s akiba.cz (zde asi samostatný portál pro anime není funkční), tak se mi víc líbí V2. Nejspíš v tom hraje roli zvyk, že u V2 vím, kde co je. Jasně, zvyknout se dá na všechno, ale...
Možná si vzpomenete na reakce uživatelů, když před lety do nové verze překlápěli bonusweb a snad i tiscali games - lidi byli hodně naštvaní. U bonuswebu si ještě udělali anketu, jak se líbí nový vzhled, a byli nemile překvapení negativními reakcemi.
Za možnost nastavení Aki-chan máte palec nahoru, ještě kdyby tak byla možnost nastavit kočičí ouška...🙂
Citovat
Popravdě nový styl nevypadá tak špatně a jsou tam zajímavé vychytávky. Včera večer, když jsem zapnul Aki V3 poprvé, tak jsem byl zklamaný jako asi většina lidí, co to tady komentovala. Avšak dneska jsem se na to podíval znova a neřekl bych, že je to tak špatné. 😀

Například pravý sloupec Aktualizace listu a Nejnavštěvovanější mi přijde dost užitečný a ještě lze přepínat mezi týdnem a měsícem, což je super. V dolní části Nabídky z Konata se taky hodí, jelikož už nemusím chodit přímo na jejich stránku, ale stačí mrknout na Aki jestli tam nepřibyl nějaký nový článek. Co se týče vrchní lišty je v celku OK, možná bych trochu změnil zobrazování, když se třeba klikne na Anime aby se mi zobrazilo všechno a nemusel ještě pak vybírat mezi Hlavni, Obecné, Moderace. Možná kdyby se nabídka otevřela svisle dolů místo vodorovně, mohly by se tam rovnou zobrazit všechny tři rozdělení a nemuselo by se znova na nic klikat. Profil uživatele je taky OK, zvoneček jako zprávy je dobrý nápad, jestli bude i ukazovat kolik zpráv přišlo. Tři tečky je zatím prázdné, takže netřeba hodnotit a Lupa by mohla být rovnou otevřená, aby se nemuselo furt klikat, když by chtěl člověk vyhledat nějaké anime. Jediný větší problém vidím s hlavní částí stránky, která nejspíš bude ten hlavní důvod, proč se všem nelibí nový vzhled. Jako první věc po otevření Aki V3, čeho si každý hned všimne Poslední aktualizované anime a to je ten problém. První věc proč teď každý chodí na Aki i několikrát za den je, aby zjistil jestli nevyšel nějaký nový překlad. To by mělo být zachované v Aki V3, čili by stačilo posunout Poslední aktualizované anime až nabídku s novými titulky. Vím, že tohle všechno nejspíš bude možné si nastavit a seřadit v nastavení, ale zatím hodnotím to, jak to momentálně je nastavené v alfě. Jinak ukázky anime a her v Poslední aktualizovaná anime, Odpočet anime a Nové hry mi přijde zbytečně velké, nechal bych standardně 5 anime jako je na současné Aki, kde je velikost tak akorát. Nové anime obrázky a Poslední YouTube videa bych taktéž zkusil zvýšit alespoň na 3 zobrazované, aby to nepůsobilo tak moc zvětšeně. U Aktivita na webu se mi líbí, že je to rozdělené na Fórum a Aktivita, ale dal bych to spíš pod sebe, aby šel vidět celý název daného téma a mohl tam být celý datum a čas, protože vidět tam napsané, že někdo napsal poslední komentář před 83 hodinami mi zrovna nepřijde užitečné. 😄 Další věc nevím jestli to mám jenom já, ale při klasicky otevřené stránce a nastaveném přiblížení standardně na 100% mám skryté oba boční obrázky. Musel jsem to oddálit na 90%, abych je tam viděl a pak to hned líp vypadá. Nabídka vyhledávání na to nastavovaní parametrů bych si asi časem zvykl, ale určitě bych změnil styl zobrazených anime, které to najde. Dost mi tam chybí ta hvězda, počty dílů, stav překladů a hodnocení. Nejspíš bych zůstal u toho sloupcového rozdělení pokud by to šlo nějak udělat. Poslední věc je zobrazení když se klikne na nějaké anime. Z kladných věci bych řekl, že vypadá dobře zobrazované hodnocení a možnost rychle změnit stav anime, počet dílů nebo rychle ohodnotit anime. Bohužel zbytek mi přijde moc jednotvárný a na první pohled méně informativní a méně přehledný, než jak to je na současné Aki.🙁 Chtělo by to zkusit to nějak udělat v podobném stylu, jenže to se snadno řekne, ale hůř udělá.😀

To by bylo asi tak vše ode mě. Je to samozřejmě jen můj názor, jak to vidím já. Chtěl jsem jen přispět svým názorem, to je to nejmenší co můžu udělat, když vím kolik úsilí pro nás děláte, aby Aki nadále fungovala a zlepšovala se, takže ještě jednou díky. 😏
Citovat
V první řadě všem děkuji za jejich názory.🙂 Zkusím se k nim nějak vyjádřit:

ono to předělávání do "moderního" designu je poslední léta v módě, ale nějak si nevybavuji web, který by po podobné modernizaci zůstal uživatelsky na podobné úrovni. ať už třeba kdysi dávno last.fm, které modernizací vzhledu v podstatě zabili, nebo zmiňovaná konata.cz, kam díky novému vzhledu také už nechodím..

To nemusí být dáno designem. Ano, samozřejmě může mít i velmi negaticní efekt, ale vhodný design může naopak uživatelskému pocitu hodně prospět. Jinak ta změna je často potřebná z mnoha důvodů. Jakkoliv se na to člověk podívá, V2 je stará a stejně tak její vzhled.  Ano, když to někdo využívá, je na to zvyklý a změna mu pak může přijít nepohodlná, to je lidská přirozenost. Nicméně když bych měl zmínit pár věcí tak třeba nastavování stavu listu přímo u rozcestníků nebo dokonce na hlavní stránce místo nutnosti rozklivávat záložku u rozcestníku, je rozhodně zlepšení. Spousta lidí určitě docení tlačítko "načíst další" u seznamů anime místo nustnosti překlikávat ze stránky na stránku. Nehledě na to, že výpis vyhledávání na V2 stránkování neměl a vždycky vypsal rovnou všechno: geniální způsob, jak si zamrazit prohlížeč, když vyhledávání najde třeba pár tisíc výsledků. Dál bych mohl zmínit třeba zlepšení rychlého vyhledávání, které rovnou nabízí možnosti zatímco píšete. A samozřejmě responzivita, která je aktuálně sice silně provizorní, ale řekl bych, že to je pořád dobré ve srovnání s V2, která je fixně na 1920x1080. A je toho víc. Věřím, že V3 má spoustu funkcí a vylepšení, která uživatelům zpříjemní jejich používání.🙂😏

a jedna věc na zvážení - i když nevím, jestli to je u V3 proveditelné - možná spíš než nastavování barev, tmavého režimu, atd.. by stačila jen možnost custom css souboru. takže kdokoliv by kdykoliv mohl udělat zcela nový vzhled.

Ano, toto je v plánu.😉

edit: zdá se mi to, nebo se něco změnilo v zalamování textu? myslím, že dřív fórum nezalamovalo uprostřed slova, jako teď..

Ano, souvisí to s opravením chyby, kterou nahlásila ainny. Slova by se ale měla zalamovat jen tehdy, když je to nezbytně nutné (někdo napíše milion šipek za sebou, jako v té nahlášené chybě), jinak ne. Případně pošli screen (jen prosím do jiného tématu), jak to vidíš ty, já na žádný problém zatím nenarazil.

Pokud srovnám V2 (akihabara.cz) a V3 (akiba.cz), tak V3 se mi zatím líbí.
...

V3 nebude mít samostatné portály a bude mít společnou hlavní stránku, to už je rozhodnuté od začátku. Časem si budou moct uživatelé nastavit, jaké boxíky na hlavní stránce chtějí, ale nebude to zrovna snadné zprovoznit, takže to nebude hned. Co se Aki-chan týče, plánuje se, že se přidá víc obrázků do výběru, přičemž některé budou přístupné až od určitého počtu získaných bodů - tedy to bude odměna za aktivitu.
Citovat
...

Díky za dlouhé vyjádření. 🙂 Dobrá, zkusím to nějak projít.

Co se týče vrchní lišty je v celku OK...

Jak je v Informacích, menu je hodně složité a některé jeho části jsem dodělával doslova před 3 dny, takže je tam určitě ještě hodně nedostatků. Základní vzhled menu už se ale (na PC) asi moc měnit nebude. Ty hlavní věci pro uživatele jsou stejně v záložce Hlavní, do těch ostatních bude chodit asi jen zřídka. A ano, zvoneček už by i nyní měl být schopen zobrazit počet nepřečtených zpáv.

Jediný větší problém vidím s hlavní částí stránky, která nejspíš bude ten hlavní důvod, proč se všem nelibí nový vzhled. Jako první věc po otevření Aki V3, čeho si každý hned všimne Poslední aktualizované anime a to je ten problém. První věc proč teď každý chodí na Aki i několikrát za den...

Jsme si vědomi, co je pro uživatele Aki nejdůležitější, ale za prvé to není zcela zprovozněné a za druhé je s tím spojená řada uživatelských oprávnění, takže jsme si to do první zveřejněné verze netroufnuli dát.
Poslední aktualizovaná anime, Odpočet anime a Nové hry mi přijde zbytečně velké, nechal bych standardně 5 anime jako je na současné Aki, kde je velikost tak akorát. Nové anime obrázky a Poslední YouTube videa bych taktéž zkusil zvýšit alespoň na 3 zobrazované, aby to nepůsobilo tak moc zvětšeně

Nejsem si jistý, jestli ti úplně rozumí.😏 Velikost se už měnit nebude, co bychom do budoucna chtěli je, že by se po najetí myší nezobrazil jen název, ale i další informace, případně i ovládání listu a podobně, ale i přes současnou celikost je to vlatně příliš malé a mo se to tam nevejde, takže čas ukáže.😄 Jinak opravdu nevím, jak bys chtěl něco zvyšovat, aby to nepůsobilo zvětšeně.😏 A co se týče počtu zobrazovaných, těch je u anime stejně jako na V2 5, u Hádej obrázků a videí jen 3, protože aby jich bylo 5, musely by být strašně maličké a nevypadalo by to dobře. Jinak to, že jsou boxíky posouvací, vás nemusí trápit. Obrázky se vám načítají jen pro to, co viídte. Tedy pokud neposuneš boxík na "stránku" 2, tak se ti načte jen prvních 5 obrázků. Ty z druhé stránky se načítají až při tom posouvání (proto je možné, že někdy nejdřív uvidíš jen tmavé obdélníky - obrázky nejsou donačtené).

Další věc nevím jestli to mám jenom já, ale při klasicky otevřené stránce a nastaveném přiblížení standardně na 100% mám skryté oba boční obrázky. Musel jsem to oddálit na 90%, abych je tam viděl a pak to hned líp vypadá.

To znamená, že téměř určitě nemáš obrazovku s rozlišením 1920x1080, že? Pokud nevidíš boky, spadlo ti to do tabletového zobrazení. Už jsem byl jednou upozorněn, abych tu hranici skrytí postraních bloků upravil, takže bych se na to asi opravdu měl někdy podívat.
abídka vyhledávání na to nastavovaní parametrů bych si asi časem zvykl, ale určitě bych změnil styl zobrazených anime, které to najde. Dost mi tam chybí ta hvězda, počty dílů, stav překladů a hodnocení. Nejspíš bych zůstal u toho sloupcového rozdělení pokud by to šlo nějak udělat.

Uvidíme, zrovna tohle není podle návrhu designéra, to jsem dělal sám, takže se uvidí, co časem řekne on, akorát je strašně přepracovaný, takže to bohužel určitě nebude zrovna brzo. Jinak místo hvězdiček tam jsou takové ty 3 čárky v levém horním rohu obrázku.😉
t. Poslední věc je zobrazení když se klikne na nějaké anime. Z kladných věci bych řekl, že vypadá dobře zobrazované hodnocení a možnost rychle změnit stav anime, počet dílů nebo rychle ohodnotit anime. Bohužel zbytek mi přijde moc jednotvárný a na první pohled méně informativní a méně přehledný, než jak to je na současné Aki.

Rozcestníky jsou nedodělané, souvisí to s přepracovaností designéra, o které jsem psal. Minimálně záložky postav atd. se ještě určitě dočkají změn.
To by bylo asi tak vše ode mě. Je to samozřejmě jen můj názor, jak to vidím já. Chtěl jsem jen přispět svým názorem, to je to nejmenší co můžu udělat, když vím kolik úsilí pro nás děláte, aby Aki nadále fungovala a zlepšovala se, takže ještě jednou díky. 😏
Uch, toto bylo vyčerpávající.😄 Ale opravdu díky za reakci i za docenění práce, kterou jsme do toho dali, opravdu to potěší.🙂
Citovat
..

tedy to je pěkná řada novinek.. ^_^ (a taky zásadní rozdíl oproti tomu last.fm, kde současně s moderním vzhledem funkce mizely.. vy naopak hromadu funkcí přidáváte)

a jestli je v plánu i ten custom css soubor, tak myslím, že už můžou být bez obav úplně všichni. ^_^

---------------------

ok.. screen toho zalamování pošlu vedle, ale asi bych to neřešil - otevřel jsem aki v jiném prohlížeči, a tam ok.. tak počkám, a třeba to s nějakou nadcházející aktualizací prohlížeče bude ok..
Citovat
Priklad, kde podelalii web je idos.cz. Proste hnus.
Uz jsem to psal asi jinde a nejspis bylo odpovedi, ze to je kvuli zobrazeni na mobilech.
Kde predtim bylo info na pul stranky, tak ted jsou velky dlazdice na celou stranku.
Citovat
Moje chyba nějak jsem si nevšiml toho info, co tam je. 😏 Takže proto chybí překlady, tak to chápu. Ohledně velikosti, zjistil jsem, že při dostatečném oddálení konkrétně u mě to je 80% přiblížení už je to OK. Zvýšení počtu náhledu se vyřešilo samo při tom oddálení, místo 4 obrázku tam naskočil i pátý, takže je to teď akorát bych řekl. Nejspíš každý máme nastavenou jinou velikost zobrazení stránky. U mě při 100% je to všechno moc zvětšené takže jsem to musel snížit na 80%, u současné Aki tam je velikost při 100% úplně normální, takže jsem myslel, že Aki V3 je v defaultním nastavení moc zoomnutá.  Mám na notebooku klasické rozlišení 1920x1080 a všechny ostatní stránky na netu včetně Aki se mi ukazují normálně jen jediná Aki V3 je hodně přiblížená. Rozumím, je to přece jenom Alfa verze zatím. Psal jsem jen takové moje osobní postřehy do by se mohlo vylepšit, chápu že designer toho má až nad hlavu. 😀
Citovat
Tak to je zvláštní. Pokud jsi na hlavní stránce neviděl boky a viděl jen 4 obrázky, zanmená to, že se na tebe aplikovalo CSS pravidlo @media only screen and (max-width: 1366px)tedy že máš šířku okna maximálně 1366px. Nebo pokud jsi boky viděl a měl jsi jen 4 obrázky, pak bys spadl do @media only screen and (max-width: 1780px) and (min-width: 1600px)to jest šířku okna mezi 1600 a 1780 px. Faktem je, že už mi třeba designér psal, že má nějakou výchylku u 4K rozlišení, takže tam může být něco, co mi uniká. Problém je, že v podstatě nemám, jak to testovat... Tvůj případ možná ještě nějak ano, 4K ne. 😄😏
Citovat
Je to dost divné teď najednou zase při 100% už je 5 náhledů, ale pořád nejsou vidět boční obrázky. Jakmile snížím na 90% tak to ukazuje zase jen 4 náhledy, ale boční obrázky už jsou vidět. Úplně nejlepší je to při 80%, kde jdou vidět jak boční obrázky, tak i 5 náhledů. Přiložím fotky, aby jsi věděl jak to přesně myslím, jinak používám Chrome prohlížeč.
Citovat
asi zalezi jak velky okno nakonec je
pri 90% mam 4 nebo 5 nahledu, zalezi jestli pres cely monitor, nebo jen na 3/4
Citovat
Vy tu řešíte, jestli jsou na monitoru 4, nebo 5 náhledů, ale mně přijde horší ten vzhled jako u Konata.cz...holt každý máme jiné priority.🙂 Ale stejně si myslím, že si všichni časem zvykneme a po čase nám to ani nepřijde.😉
Citovat
asi zalezi jak velky okno nakonec je
pri 90% mam 4 nebo 5 nahledu, zalezi jestli pres cely monitor, nebo jen na 3/4

Samozřejmě. Měnění velikosti okna prohlížeče ovlivňuje to zobrazení, tedy i na PC si můžete simulovat zobrazení na mobilu, když si hodně zúžíte okno. Já při svém psaní tady předpokládal, že je vždy prohlížeč na celou stránku.
Vy tu řešíte, jestli jsou na monitoru 4, nebo 5 náhledů, ale mně přijde horší ten vzhled jako u Konata.cz...holt každý máme jiné priority.🙂 Ale stejně si myslím, že si všichni časem zvykneme a po čase nám to ani nepřijde.😉

Tak na základním designu už se nic nezmění, to bychom zahodili tak rok práce.😏
Citovat
Taky se divím, že někdo na PC/notebooku nepoužívá prohlížeč přes celou stránku. U mě to je samozřejmě na celou stránku.
Citovat
Taky se divím, že někdo na PC/notebooku nepoužívá prohlížeč přes celou stránku. U mě to je samozřejmě na celou stránku.

Neni duvod mit otevreny prohlizec na cely monitor. Pokud mam sirokouhly monitor 1680x1050 a stranky jsou vetsinou psany na cca pulku ze sirky rozliseni, tak mi to prijde celkem zbytecny mit otevreny pres cely, zvlast kdyz pritom koukam na videa, mam otevreny chat, titulky atd.
Citovat
+++

Právě proto jsem sem dával ty odkazy na jiné databáze anime, aby bylo porovnání......
Jen připomenu že V3 vznikla díky tomu že ve V2 je dostatek chyb které se nedají odstranit jednoduchou modernizací ( viz poslední infarkt co měla a bubák ji dával do provozu asi týden čistého času  ) 😏 Proto byla udělána úplně od základu nová Aki V3 která si půjčuje od V2 jen databázové zdroje (údaje o dílech a uživatelích).
Citovat
Provedlo se pár aktualizací.

1. Při kliknutí na lupu (pro zobrazení rychlého vyhledávání), se zobrazené pole automaticky aktivujete a můžete tedy rovnou psát.
  2. Přihlášení už je nyní prostřednictvím menu uživatele možné kdekoliv, nejenom přes samostatnou stránku (zároveň zůstanete na aktuální stránce, nebudete přesměrování jinam).
  3. I nepřihlášení nyní mohou přepínat mezi světlým a tmavým režimem.
  4. Ve formuláři přihlášení už není nutné kliknout na tlačítko "Přihlásit", jde ho nyní odeslat přes klávesu Enter.

První a částečně i druhý (ačkoliv ten byl plánovaný) bod byl navržen uživateli na Discordu, kterým děkuji za zpětnou vazbu. 🙂
Citovat
Další aktualizace, tentokrát zaměřená na rozšířené vyhledávání.
  • Do dosavadních vyhledávání přidána možnost vybrat řazení a přesnost zadaného jména.
  • Přidáno vyhledávání postav.
  • Přidáno pár ošetření, aby nebylo možné zadat nesmyslné údaje, které by vždy vedly k 0 výsledků (například počet epizod od 5 do 2).

K tomuhle možná ještě poznamenám, jak funguje pole "Minimum splněných žánrů" a obdobné pro vzhledy a rasy, protože by to nemuselo být úplně jasné. V2 při vyhledávání vždy automaticky vyhledává 100% shodu (vyberete-li 2 žánry, vždy se vám zobrazí jen ta díla, která mají oba tyto žánry). Toto chování je výchozí i ve V3. Pomocí pole "Minimum splněných žánrů" ho ale můžete změnit a sami si určit, kolik z požadovaných žánrů musí dílo mít. Pokud vyberete 3 žánry a jako minimum dáte 2, vypíší se všechna díla, která mají alespoň 2 z uvedených 3 žánrů, přičemž ty, které mají všechny 3, se v seznamu zobrazí na začátku. Jako minimum lze zadat i 0, tehdy se počet splněných žánrů použije prakticky jen k řazení seznamu.

Jinak pro ty, kterým to ve V2 chybělo a nevšimnuli si, že ve V3 to je, tak je možné uvést i žánry, které vyhledaná díla nesmí mít (například nechcete, aby se vám vypsaly detektivky).
Citovat
Výkonnostní aktualizace.
Došlo k úpravě, která by měla znatelně zrychlit načítání stránek na V3. Celkový rozdíl se může lišit v závislosti na rychlosti vašeho internetovém připojení, v mém případě se jedná o zrychlení mezi 200 a 400 milisekundami. Pro srovnání, rozcestníky se mi dosud (před touto aktualizací) načítaly průměrně 650 milisekund, takže se jedná o opravdu podstatný rozdíl.
Citovat
Výkonnostní aktualizace...

Heh nejsem si jist jestli tohle běžný uživatel, na rozdíl od vývojáře, docení. :-)

Nevím jestli to tu někdo zmiňoval, ale u "Novinky z Konata.cz" se vám dole špatně ořízne dlouhý text. Je to díky pevné šířce bloku. Bylo by lepší to omezit na počet znaků, případně v css pomocí "text-overflow Property". Ale abych byl upřímný pro mě osobně je lepší ten výstup co je tady, sekce "Novinky ze světa". Nevím proč je to v nové verzi omezeno čistě na "konatu".

A možná by stálo za zvážení se zamyslet, co všechno je na úvodní stránce potřeba. Třeba já osobně vůbec netuším k čemu je dobrý např. blok "Poslední YouTube videa". Tohle ocení asi jen hrstka lidí. Aby vám tam pak nevznikaly šílenosti jako na aktuální akihabaře viz sekce "Výročí". Kolik lidí zajímá jaká celebrita má zrovna dneska narozeniny? ;-)
Citovat
Hele, lidé jsou na rychlost překvapivě citliví. Statisticky je hodně klíčová 1 sekunda. Pokud něco trvá do jedné sekundy, uživatel zaznamená určitou prodlevu, ale nenaruší to jeho činnost. Pokud to trvá déle, už to vnímáme jako čekání. Proto zrychlení 0,4 sekundy je i pro normálního uživatele přirozeně zaznamenatelné.
Jinak dalším milníkem je 100 milisekund, což je vnímáno jako okamžitá reakce. To, co je tak nad 3 sekundy, už je vnímáno jako iritující.

Nevím jestli to tu někdo zmiňoval, ale u "Novinky z Konata.cz" se vám dole špatně ořízne dlouhý text. Je to díky pevné šířce bloku. Bylo by lepší to omezit na počet znaků, případně v css pomocí "text-overflow Property".

Díky za upozornění. Vím o tom, ale nejde to tak snadno opravit. Omezit počet znaků v PHP nebo něčem jiném je k ničemu, jelikož je velikost bloku responzivní. A s text-overflow je menší problém. Při kombinaci s více řádky totiž nefunguje úplně dobře. Pro jeden výtečně, ale pro dva už tak moc ne. Když jsem se posledně díval, tak existovalo jen určité řešení pro Chrom, jinak ne. Možná se to za tu dobu změnilo, každopádně, i kdyby ne, určitě se k tomu ještě vrátím, dá se to manuálně silou řešit i přes vypočítání výšky podle výšky textu, nicméně nepovažoval jsem to za tak podstatné, abych se tomu věnoval hned.

Těch boxíků bode opět co možná nejvíc, aby si lidé mohli vybrat. 🙂 Každý docení něco jiného. Za mě je třeba ten boxík s novinkami ze světa neslavný, jelikož v něm je 10 novinek a aktuálně 2 z nich jsou ještě z minuláho roku. Novinky jako blázen, jen co je pravda... Nicméně neznaméná to, že ten boxík ve V3 nebude, časem se třeba přidá taky.
Citovat
Hele, lidé jsou na rychlost překvapivě citliví. Statisticky je hodně klíčová 1 sekunda. Pokud něco trvá do jedné sekundy, uživatel zaznamená určitou prodlevu, ale nenaruší to jeho činnost. Pokud to trvá déle, už to vnímáme jako čekání. Proto zrychlení 0,4 sekundy je i pro normálního uživatele přirozeně zaznamenatelné.
Jinak dalším milníkem je 100 milisekund, což je vnímáno jako okamžitá reakce. To, co je tak nad 3 sekundy, už je vnímáno jako iritující.

0,4s asi už dokáže člověk i vědomě postřehnout pokud dává pozor, ale pod 0,3s to dle mě postřehne stěží.
Co se týče celkového času načtení, tak to máš pravdu, pro běžného uživatele budou ty 2-3s na hraně. Mně se aktuální rozcestník třeba načítá necelé 2s. A nová se mi zrychlila asi o cca 0,8s. :-)

Aktuální akiba
24 požadavků
Přeneseno: 290,78 KB / 670,69 KB
Hotovo za 1,77 s
DOMContentLoaded: 1,51 s
load: 1,69 s

Nová akiba
37 požadavků
Přeneseno: 521,33 KB / 1,00 MB
Hotovo za 987 ms
DOMContentLoaded: 478 ms
load: 760 ms

Jinak jestli koukáš na nějaké statistiky z průzkumů, tak ty se spíš zabývají silně konkurenční prostředí, člověk má proklikat 200 různých stránek a rozhoduje se během chvilky, zda počká nebo půjde o dům dál. Tohle asi akiba nemusí moc řešit.

Díky za upozornění. Vím o tom, ale nejde to tak snadno opravit. Omezit počet znaků v PHP nebo něčem jiném je k ničemu, jelikož je velikost bloku responzivní. A s text-overflow je menší problém. Při kombinaci s více řádky totiž nefunguje úplně dobře. Pro jeden výtečně, ale pro dva už tak moc ne. Když jsem se posledně díval, tak existovalo jen určité řešení pro Chrom, jinak ne. Možná se to za tu dobu změnilo, každopádně, i kdyby ne, určitě se k tomu ještě vrátím, dá se to manuálně silou řešit i přes vypočítání výšky podle výšky textu, nicméně nepovažoval jsem to za tak podstatné, abych se tomu věnoval hned.

Máš recht ten text-overflow je bohužel takovej... škoda no.
Já bych se osobně toho omezení počtu znaků přes PHP nebál. Řekl bych, že se to tak dělá běžně. Vždycky chceš aby tam byl vypsaný dost dlouhý text na to aby člověk věděl o čem článek trochu je. Jen ten blok se dynamicky rozšiřuje nebo prodlužuje dle rozlišení.
Nebo to můžeš zkusit přes JS, ale ten bych řekl, že se spíš používá na bloky, které jsou třeba zabalené a na klik se rozbalí. A nebo najdeš další řešení. Dnes už je tolik knihoven a různých pluginů, že to třeba už někde bude vyřešený.

Těch boxíků bode opět co možná nejvíc, aby si lidé mohli vybrat. 🙂 Každý docení něco jiného. Za mě je třeba ten boxík s novinkami ze světa neslavný, jelikož v něm je 10 novinek a aktuálně 2 z nich jsou ještě z minuláho roku. Novinky jako blázen, jen co je pravda... Nicméně neznaméná to, že ten boxík ve V3 nebude, časem se třeba přidá taky.

No hlavně to nepřežeňte. :-)
Heh možný by to chtělo nějaké časové omezení, kdy se dá brát daný článek jako novinka. Na druhou stranu, když se vrátíš třeba po půlroční služební cestě, tak hned vidíš, že tam žádná novinka nepřibyla. :-D