X
Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Nezadávajte adresy z Azet.sk nebo od Microsoftu (např. Outlook a Hotmail), komunikace s Akihabarou je onou společností blokována.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Alfa V3 - Aprílový update

Citovat
Máme tu Apríl a spolu s ním čas oznámit nedávné aktualizace V3.🙂
Došlo k velmi významné změně. Jak jsem upozorňoval, tak až doteď se při aktualizaci databáze V3 z V2 vždy smazala veškerá data, která byla přidána nebo změněna ve V3. Toto už zejména díky Bendovi neplatí. Data tabulek, která ve V2 neexistují, se nyní zachovávají. To znamená, že už se například nesmaže nastavení, které si uživatel ve V3 uloží. Podobně je nyní možné otevřeně přidávat hry a jejich vztahy, jelikož i ty se zachovají. A v neposlední řadě bylo v nastavení umožněno zakázat (průběžný) import listů (animelist, mangalist...) z V2. Pokud to uživatel udělá, zachovají se mu v listech veškeré změny, které na V3 udělá. Z logických důvodů už se pak ale samozřejmě nepřenesou žádné změny, které v listech udělá ve V2. Můžete si tedy nyní vybrat, jestli chcete spravovat své listy na V2, nebo už na V3. Pro jistotu ale upozorním, že se jedná o novou funkci, kterou reálně nemáme šanci pořádně otestovat, dokud ji nezačnou uživatelé používat a případně nenahlásí nesrovnalosti nebo chyby, na které narazí. Pevně doufám, že bude fungovat bez problému, ale opravdu to nelze otestovat na malém vzorku dat.

A spolu s tím můžu oznámit ještě jednu velkou, i když už půl měsíce starou aktualizaci. Po dlouhém plánování a nemalém množství práce byla na V3 zprovozněna jedna z nejsložitějších funkcí a to upravování vzhledu hlavní stránky. Přes https://akiba.cz/obecne/nastaveni_boxiku si nyní můžete nastavovat, jaké boxíky na stránce chcete, přičemž se vám pod nastavením automaticky generuje náhled. Jedná se o úplně první funkční verzi, takže narazíte na určité nedostatky. Není například zatím možné boxíky přesouvat (musí se vkládat přesně v pořadí, v jakém je chcete) a narazíte i na to, že určité boxíky se při nějakých nastaveních nezobrazí. Tyto věci se vyladí až časem s tím, že bychom samozřejmě chtěli množství existujících boxíků postupně rozšiřovat. Jinak ještě dodám, že i toto nastavení se vám samozřejmě při aktualizaci databáze V3 už nyní zachová.

Jinak opět připomínám, že ve fóru upozorňuji jen na větší aktualizace, o ostatních se dozvíte buď na našem Discordu, kam píšu častěji, nebo přímo v kompletním seznamu na V3: https://akiba.cz/obecne/zmeny


To by ode mě bylo asi všechno, takže se mějte a užívejte si Apríla.😉

Haikner
Citovat
Jen tak pro jistotu ujistím, že ačkoliv se jednalo o Aprílový update, nejednalo se o vtip. Vše, co jsem zde napsal, je pravdivé.😉
Citovat
Vývoj se nám v květnu na měsíc pozastavil, nicméně nyní už se na V3 opět pracuje a zde je souhrn změn od začátku dobna:

Nedávné aktualizace byly zaměřeny převážně na portály Hádej a Diskuze (fórum). Oba mají nově svá menu, jejichž pořadí ve výpisu si, stejně jako u věch ostatních menu portálů,  mohou uživatelé nastavit v nastavení pomocí preferencí. U Hádej byla zprovozněna většina seznamů z V2, přehledy, i uskupení anime. Uskupení má nyní i celkový přehled, ve kterém se vám vypíše, kolik obrázků v daném uskupení je a kolik jich máte uhádnuto. Systém hádání obrázků byl navíc oproti V2 vylepšen a překlep uprostřed tipovaného jména nyní nebude znamenat automaticky špatnou odpověď. Upozorňuji ale, že uhádnuté obrázky na V3 se vám stále přes noc anulují, nadále je proto nutné používat Hádej ve V2.

Mimo Hádej a Diskuze došlo i k dalším změnám. Byl přidán nový boxík "Konadaily" na hlavní stránku a k boxíkům výpisu obrázků a děl přibyla možnost náhodného "řazení".

Aktualizace se dočkaly i rozcestníky, kde můžete nyní nově vidět například dolní podbarvení obrázků podle stavu listu nebo informaci o pořadí díla z hlediska návštěvnosti nebo hodnocení.

Dále došlo k vylepšení vyhledávání, které si nyní pamatuje vaše poslední zadané údaje, když se na něj přes "zpět" vrátíte z výpisu. Výpisy samotné získaly zvětšené náhledy obrázků, když podržíte kurzor nad jeho miniaturou.

A v neposlední řadě bylo zapracováno také na kalendáři a odpočtech, ale potřebují ještě hodně práce.Tím jsem snad shrnul to nejpodstatnější. Opět připomínám, že častěji o aktualizacích informuji na našem Discordu a jejich kompletní seznam je dostupný na V3. Mimo něj byl nově založen také vývojářský plán, kde jsou vidět i plánované a rozpracované aktualizace. Jelikož je ale poměrně nový, není v něm zatím zdaleka všechno.