X
Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Nezadávajte adresy z Azet.sk nebo od Microsoftu (např. Outlook a Hotmail), komunikace s Akihabarou je onou společností blokována.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Informace

Akihabara

Akihabara.cz vznikla roku 2008 jako samostatná anime databáze staršího projektu jménem Hentai-Elysium. Časem se oba projekty sloučily a zároveň rozšířily o další portály zabývající se mimo jiné mangou, doramou a asijskou muzikou. Už po mnoho let od té doby děláme vše pro to, abychom plnili následující cíle:

  • Předávat vám nejzákladnější informace v českém a nebo slovenském jazyce.
  • Vést v databázi informace o každém anime, doramě, manze nebo dalších věcech spojených s japonskou a asijskou kulturou.
  • Shromažďovat informace o licencovaných anime, doramách a mangách, které vyšly v České nebo Slovenské republice a byly zde dostupné v televizi, na DVD nebo jakémkoliv jiném médiu.
  • K veškerým evidovaným dílům uvádět i odkazy na jiné (i cizojazyčné) webové stránky v zájmu usnadnění přístupu k dodatečným informacím.

Projekt V3

V roce 2016 se poprvé začalo uvažovat o přepracování a zmodernizování Akihabary na v pořadí již třetí verzi. K těmto úvahám vedly zejména dva důvody. Prvním, a asi méně významným, byl již silně staromódní vzhled stránek. Tím druhým byla značná poruchovaost zastaralých a v mnoha směrech navíc nevhodně napsaných PHP kódů. Samotný projekt V3 se však začal realizovat až v průběhu roku 2018.

Podrobnosti o stavu projektu V3

V3 je aktuálně stále ve fázi vývoje a z tohoto důvodu je řada funkcí nezprovozněných nebo nedoladěných. Zde je podrobnější (rozklikávací) seznam toho, co a jakým způsobem aktuálně funguje nebo nefunguje:

Rozcestníky nejsou dokončené.

Rozcestníky anime, mangy, doramy, osobností atd. jsou v základu zprovozněny, ale některé záložky ještě nejsou nebo mají ryze technický vzhled (text místo obrázků...). Grafy vztahů v záložce "Příbuzné/Podobné" jsou čistě experimentální a nevíme, jestli a jak se ještě budou měnit.

Data V3 se aktualizují jednou denně.

Alfa V3 funguje na vlastních datech i kódech a je z tohoto pohledu zcela nezávislá na V2. Aby ale nedocházelo k nekonzistenci mezi nimi, tak se každou noc téměř veškerá data smažou a uloží se do V3 nová z V2. Vzhledem k obrovským odlišnostem mezi verzemi je toto velmi pomalý proces trvající zhruba přes půl hodiny, během které jsou stránky V3 nepřístupné. Přepisování V3 také znamená to, že i když můžete u rozcestníků nebo z hlavní stránky měnit třeba počet svých zhlédnutých epizod anime, tak se tyto změny do dalšího dne ztratí. Musíte proto podobné změny nadále provádět ve V2 jako doposud.

Web je optimalizován pro nejnovější verzi Firefoxu.

V3 je vyvýjena a optimalizována primárně na Firefoxu a na něm by tak měla fungovat nejlépe. Nepravidelně je V3 testována ve Chromu a v Edgi. V rámci rozdílů fungování V3 napříč prohlížeči víme o několika odlišnostech. Nastavování šířky a barvy posuvníků (scrollbarů) nefunguje v Chromu, jelikož tyto možnosti nepodporuje (podporuje je pouze omezeným a nestandardizovaným způsobem). Aki-chan na V3 je postavena na novějších technologiích, proto se v Edgi nezobrazí vůbec a nastavování jejího vzhledu je zcela funkční jen ve Firefoxu, Chromu a Vivaldim, jinde bude pravděpodobně do nějaké míry omezené.
Co se týče Internet Exploreru, tak ten není podporován a V3 v něm proto není a ani nebude možné zobrazit. Tato skutečnost byla dohodnuta a veřejně oznámena už na začátku projektu.

Responzivita je provizorní.

Většina stránek na V3 je responzivní, avšak vývoj je primárně cílen na PC. Mobilní verze aktuálně není vytvořena podle návrhu designéra a řada funkcí nebyla na mobilech řádně testována nebo v nich byly odhaleny chyby.

Hlavní menu je stále v rané fázi.

Po technické (a vlastně i vizuální) stránce je menu jedna z nejsložitějších věcí na vytvoření, z tohoto důvodu menu ve své aktuální podobě funguje teprve pár měsíců a jsme si u něj vědomi mnoha chyb a nedostatků. Zejména mobilní verze menu byla zprovozněna teprve pár dnů před zpřístupněním Alfy V3. Postupně budeme menu aktualizovat a dolaďovat, za prozatimní komplikace se omlouváme.

Je možné přepínat a nastavovat barevné verze webu.

Po najetí kurzorem na avatar uživatele v pravé části horního menu se zobrazí podmenu uživatele, ve kterém je malý přepínač pro změnu denního a nočního režimu. Režim vydrží nastavený několik hodin nebo do zavření prohlížeče. Mimo to je možné nastavit si v nastavení režim i trvale. Tam je možné nastavit si zcela vlastní barvy, tak, jako to dlouhou dobu fungovalo i na V2.

Důvod zpřístupnění Alfy.

I přes omezenost možností, které aktuálně V3 nabízí, jsme se ji rozhodli zpřístupnit z několika důvodů.
Jedním z nich je otestování, jak bude V3 fungovat pod větším náporem uživatelů. Přeci jen je rozdíl mezi tím, když stránku testuje a prochází pár lidí, a tím, kdy jich na ní jsou desítky a víc. Dalším je získání zpětné vazby na to, jak se vám dosavadní V3 líbí, protože na tom samozřejmě záleží. 🙂
A posledním, avšak neméně důležitým důvedem je, že věříme, že i v současném stavu vám může V3 něco dát. Přeci jen si myslíme, že designér odvádí dobrou práci a na V3 je hezčí pohled, než na stařičkou V2. Spolu s tím jde skutečnost, že většina nejzákladnějších a pro uživatele nejpoužívanějších funkcí už je zprovozněná. A ano, mnozí z vás určitě docení i ten pracovní režim. 😉

Části JS kódu byly převzaty nebo inspirovány zdroji dostupnými na inernetu.

Stránky využívají knihovny jQuery, TouchSwipe, highlight.js, Quill, Chartist a někté jejich pluginy. Kód pro líné načítání (lazy loading) byl přepracován z následujícího zdroje: cdpn.io/e/XavqyY.